Rubriigiarhiiv: Festivali uudised

2016. a. festivali fotod

Fotod: Kalev Lilleorg

Pressiteade: Homme toimub Stroomi rannas tasuta koguperefestival „Puude taga on inimene“

Pressiteade
10. juuni 2016

Homme, 11. juunil kell 11:00 algab Tallinna Stroomi ranna alal tasuta koguperefestival „Puude taga on inimene“ (PTOI). Festivali eesmärk on näidata erinevate inimeste võimekust olla iseseisvad, kui riik ja ühiskond on nende vajadustega arvestanud. Siiani on seda takistanud eelkõige suhtluslõhe.

„Homse päeva avavad pidulikult võrdõigusvolinik Liisa-Ly Pakosta ja Sotsiaalministeeriumi sotsiaalala asekantsler Rait Kuuse,“ sõnas PTOI korraldaja Tiia Sihver. „Seejärel annab kontserdi Pimedate puhkpilliorkester, mis avab programmid nii pealaval, lastealal, spordialal kui ka kino ja teatri telgis.“

„Kõike pealaval toimuvat sünkroontõlgitakse viipekeelde – nii saavad ka kurdid näiteks Metstöllu kontserti nautida ning mõistavad päevajuhtide Hannes Hermaküla ja Samuel Golombi juttu,“ lausus Tiia Sihver. „Kinotelgis näitame kirjeldustõlkega filme, millest esimene on noorte lemmik „Supilinna salaselts“ ning teine Urmas Eero Liivi noortedraama „Must alpinist“.“

„Festivali üheks tõmbenumbriks on kindlasti pimekohvik, kus külastajad saavad tõelise elamuse – nägemismeel lülitatakse välja ning sööma ja jooma peab kombates,“ märkis Tiia Sihver. „See on ka ainukene festivali ala, kus väikest piletiraha küsime, sest selle eest saab joodavat ja midagi ka hamba alla, kuid eelkõige hindamatu kogemuse.“

Vaegnägijate temaatikat käsitleb ka Terateatri tükk „Pime päev“, mis ilmestab mõtlemapanevalt valusnaljakaid situatsioone, kuhu pime inimene kas juhuslikult või ümbritsevate tähelepanematuse tõttu võib sattuda. Lastealal saab õppida jalaga maalimist, viipekeelt, esmaabi ning tule- ja liiklusohutust. Spordialal toimub pimelaskmine, ratastooli vehklemine, pimelauatennis ning ratastooli korvpalli turniir.

Lisaks põnevatele tegevustele saab kunstitelgis tutvuda suure kunstinäitusega, mille programmi aitas koostada varvaskunstnik Meelis Luks ehk Mella. Festivali alal müüakse käsitööd ning festivali maskotte – Pehmikuid.

Tallinna Transpordiameti info kohaselt teenindavad 11. juunil kogu päeva vältel Stroomi randa sõitvat liini nr. 40 enamjaolt madala põhjaga ja uuemad bussid. Madala põhjaga bussi ooteaeg ei tohiks ületada 15 minutit. Pardirallilt saab madala põhjaga trammiga Viru peatusesse ja sealt edasi nr. 40 bussiga Stroomi randa.

Koguperefestival PTOI toimub juba teist korda ning selle suurtoetajad on Eesti Töötukassa, Sotsiaalministeerium, Hasartmängumaksu Nõukogu ja Tallinna Linnavalitsus.

Festivali ajakava ja ala kaart: http://www.puudetagaoninimene.ee/programm/

Facebook: https://www.facebook.com/puudetaga/

MTÜ Puude taga on inimene (www.puudetagaoninimene.ee) lõid ettevõtlikud eestimaalased, kelle missiooniks on ühiskondliku suhtluslõhe vähendamine puudeta ja puudega inimeste vahel. MTÜ PTOI tegeleb puudega inimestele oluliste teemadega, nagu näiteks liikumine linnaruumis, ligipääs kultuurisündmustele ja kaasatus. Koos hea partneri Eesti Töötukassaga tegeleb ka tööhõive küsimusega. Lisaks jagatakse oma kogemusi ja oskusi teistele Eesti kultuurikorraldajatele, et ka nemad saaksid oma sündmuse teha kõigile ligipääsetavaks.

Lisainfo:
Tiia Sihver, korraldaja
E-mail: *protected email*
Tel: 523 0644

Ivar Õuekallas
Powerhouse
E-mail: ee.e1682244948suohr1682244948ewop@1682244948salla1682244948keuo.1682244948ravi1682244948Tel: +372 6998 044
Mob: +372 55 645 112
www.powerhouse.ee

Pehme PEHMIK festivalilt!

MEIL ON KA SEL AASTAL VÄRVILISED JA IMEARMSAD PEHMIKUD SAADAVAL!

ON OLEMAS NII VÄIKE 6€ KUI KA SUUR PEHMIK 15 €

PehmikudTule festivalile ja võta endaga pehmik koju kaasa!

Tulge festivalile laupäeval kell 11:00

LAUPÄEV (11.06) KELL 11:00 STROOMIRANDA!
Saab nii tantsu, möllu kui ka toreda päeva!
Meil on :
PIMEKOHVIK (kuhu saab juba registreerida!)
kunstinäitused, Kaie Segeri (LINE-TANTS) õpituba JA KÕIKE MUUD!!
Lapsed-lapsed
Ei puudu ka meilt imelised Eesti artistid:
Kati Laev     Justament    KÕKU
Getter Jaani  
 Bandemoonium

ja õhtu lõpetab METSATÖLL 

TULGE UUDISTAMA, OOTAME TEID!

Juba praegu saab PIMEKOHVIKUSSE registeerida!

PimekohvikTahad olla pimeda rollis, mil kuulmine ja haistmine teravnevad? Siis tule 11.06 Stroomiranda PIMEKOHVIKUSSE! Kohvikusse saab juba ette registreerida internetis. Valige  endale sobiv kellaaeg antud VIITEL ja ootame sind kogema hetki pimedana!

Pimekohvikus saab 30-35 minutit olla pimeda rollis kus saab kohvitada ja väikse ampsu teha. See antud atraktsioon on meil väikse tasu eest! Pilet on 4€, see sisaldab jooki; kohvi (koore ja suhkruga), teed, vett, mahla ja väikest ampsu (soolane pirukas või magus saiake)

TASUMINE ON KOHAPEAL!

TULE JA VÕIDA!

Nagu on juba teada siis meie peaesineja on Metsatöll, kes esineb meil 11.06 kell 21:30 pealaval! Nemad loosivad ka välja sellel üritusel CD plaadi ja T-särgi.

Selleks, et auhinda võita tule meie facebooki lehele ja jaga ja pane like meie lehel Metsatöllu pildile!

Tule ja proovi õnne!

Puude taga toimub tants!

Täname kõiki kes soovisid meil vabatahtlikuks saada

Täname kõiki kes soovisid saada meie üritusele vabatahtlikuks!
Aga seekord on kõik vabatahtlikute read täidetud. Kindlasti kes ei saanud vabatahtlikuks saate tulla meie üritusele lihtsalt külastajaks!
Ootame kõiki 11.06 Stroomiranda!
Suur aitäh veelkord!

Meie lastealal on päev läbi palju huvitavat tegemist

Lapsed-lapsedSaab tutvuda pimedate juhtkoertega ja proovile panna oma joonistamise oskuseid. Nimelt, kes soovib saab maalida koos Meelis Luksiga varvastega. Muidugi saavad lapsed teada nii esmaabist, tuleohutusest ning paljust muustki. Lastealal hakkavad meil üritused pihta juba kell 13:00.

Tulge ja veedke meie seltsis üks päikseline päev.

Muidugi on kõik need üritused meil TASUTA.